شرکت فن آوری اطلاعات نوین پندار لیمو

طراحی سایت انواع وب سایت های گرافیکی, اتوماسیون آنلاین, نرم افزار های تحت وب و وب سرویس

طراحی سایت لیمو, قوی ترین تیم طراحی سایت در غرب کشور

طراحی سایت در بروجرد, طراحی سایت در خرم آباد, طراحی سایت در لرستان


آموزش طراحی سایت به زبان PHP - بخش دوم

آشنایی با زبان html از کتاب PHP in Ride نوشته بهمن شرفی

شروع

با عبارت Hello World! آشنایید؟ تفاوت کتاب از همینجا نیز مشخص است. چون ما این مثال تکراری را انجام نمی دهیم! نرم افزاری که ما برای انجام کارمان به آن احتیاج داریم فقط و فقط NotePad  است. NotePad را باز کرده و عبارات زیر را در آن بنویسید:

<html>

<head>

            <title>وب سایت من</title>

</head>

<body dir="rtl">

            <h1>به وب سایت من خوش آمدید!</h1>

            <div>تمامی مطالب آموزشی را خواهید یافت.</div>

</body>

</html>

همانطور که درست حدس زده اید این یک تکه کد به زبان HTML است. یادتان نرود که HTML یک زبان برنامه نویسی نیست, زبان طراحی است! زبان نشان دهنده ی المان هایی فراتر از متن. مثل لینک, تصویر, لیست و...

فراموش نشود که در هنگام ذخیره فایل در NotePad از لیست موجود گزینه ی utf-8 انتخاب شود تا در نمایش حروف فارسی مشکلی وجود نداشته باشد.

در صفحه ای که به زبان HTML نوشته شده است دو قسمت وجود دارد:

  1. قسمت غیر قابل مشاهده یا تگ <Head>
  2. قسمت قابل مشاهده یا تگ <Body>

بعضاً به سر و بدن تشبیه شده اند همانطور که معنی لغوی آنهاست. فایلی که نوشته اید را در یک پوشه خالی با نام index.html ذخیره کنید. به فرمت .html توجه داشته باشید. با همین فرمت شما بیان می کنید که این یک فایل وب است. تبریک! شما اولین صفحه ی وب خود را ساختید. حال به پوشه محل ذخیره رفته و فایل index.html را اجرا نمایید.

در اینجا کاملا مشخص است که عبارتی که داخل تگ <title> نوشته شده است در محل عنوان مرورگر و هرچیزی که در تگ <body> نوشته شود در داخل پنجره مرورگر نشان داده می شود. تفاوت نمایش دو خطی که وجود دارند نوع تگ آنهاست. تگ h1  تا h6 برای نوشتن عنوان موضوعات که مهم هستند و باید به چشم بیایند استفاده می شوند. می توانید با عوض کردن 1 تا 6 و save کردن تغییر را مشاهده کنید. توجه کنید که هر تگی که باز می شود باید به همان ترتیب نیز بسته شود.

تاریخ مطلب: 14 آبان 1399


» بازدید امروز: 169
» بازدید دیروز: 529
» بازدید کل: 4470
» افراد آنلاین: 1