شرکت فن آوری اطلاعات نوین پندار لیمو

طراحی سایت انواع وب سایت های گرافیکی, اتوماسیون آنلاین, نرم افزار های تحت وب و وب سرویس

طراحی سایت لیمو, قوی ترین تیم طراحی سایت در غرب کشور

طراحی سایت در بروجرد, طراحی سایت در خرم آباد, طراحی سایت در لرستان


سئو چیست؟ اهمیت سئو در رتبه سایت

سئو یکی از موضوعاتی است که در ابتدا شاید ساده انگارانه از کنار آن بگذریم اما سئو یکی از مهم ترین مباحث در بازاریابی اینترنتی است. سئو باعث می‌شود وب سایت شما دیده شود و بدون آن کاربران به سختی می‌توانند محتوای شما را از میان انبوه داده های موجود پیدا کنند.

به نظر شما چه چیزی بازدید سایت را بالا می‌برد؟ چرا بعضی از سایت ها در نتایج جستوجو رتبه های بالاتری کسب می‌کنند؟ برای پاسخ به این سوالات در ادامه این مطلب با ما باشید.

سئو چیست؟

سئو یا SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization است؛ یعنی بهینه سازی برای موتور جستوجو. به زبان ساده تر سئو یعنی رعایت یکسری استاندارد ها و پیروی از الگوریتم هایی که موتور های جستوجو برای رتبه بندی سایت ها از آن استفاده می‌کنند.

پیاده سازی سئو دشوار،زمان بر و نیازمند دانش است. موتور های جستوجو به طور مداوم معیار های خود را تغییر می‌دهند. برای موفقیت در سئو باید سطح اطلاعات خود را در این زمینه به روز نگه دارید.

اهمیت سئو

  • در ایران حدودا 35 میلیون کاربر اینترنت داریم که به طور میانگین روزانه 5 مرتبه از موتور های جستوجو استفاده می‌کنند.
  • طبق آمار جهانی 70 درصد از کاربران فقط روی 7 نتیجه اول لیست جستوجوی خود کلیک می‌کنند و تنها 30 درصد از کاربران حداکثر تا دو صفحه بعد کلیک می‌کنند.
  • بازاریابی از طریق سئو بسیار ارزان تر از روش های دیگر است و پایداری بیشتری نسبت به سایر تبلیغات دارد.

درست است که موتور های جستوجو برای هر واژه ای که جستوجو می‌شود هزاران صفحه پیدا می‌کنند؛ اما اگر وب سایتی در کلید واژه های مورد نظر خود جز نتایج اول لیست جستوجو نباشد تمام فعالیت هایش بیهوده بوده و انگار اصلا وجود ندارد. در نتیجه می‌توان گفت بازدهی سایت به سئو وابسته است.

روش های سئو

برای بهینه سازی سایت روش های مختلفی وجود دارد. در ادامه به بررسی هر کدام می‌پردازیم

سئو کلاه سفید

یعنی بهینه سازی سایت با تبعیت از معیار های موتور جستوجو. این روش با سئوی اخلاقی نیز شناخته می‌شود زیرا در این روش از فریب و دور زدن موتور های جستوجو استفاده نمی‌شود. این روش صبر و مداومت زیادی می‌طلبد ولی در مقابل باعث تثبیت جاهیگاه شما در موتور های جستوجو می‌شود.

سئوی کلاه سیاه

در این روش با دور زدن موتور های جستوجو و بهره گیری از روش های غیر اخلاقی رتبه سایت را بالا می‌برند.این روش به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود زیرا موتور های جستوجو با بروز رسانی های مداوم این روش ها را شناسایی می‌کنند و سایت هایی که از روش برای بهینه سازی استفاده می‌کنند را پنالتی می‌کند.

سئوی داخلی سایت یا on page SEO

منظور از سئوی داخلی یا "آن پیج" بهینه سازی صفحات داخلی سایت و محتوای آن از جمله متن، لینک، تصویر و... است. این کار سبب می‌شود موتور های جستوجو صفحات شما و مفید بود آن برای کاربر را ارزیابی کنند. به طور کلی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می‌کنید به on page SEO مربوط می‌شود. 

سئوی خارجی سایت یا off page SEO

سئوی آف پیج مجموع کار هایی است که در خارج از سایت انجام میدهیم تا رتبه سایت را بالا ببریم. سئوی خارجی در اعتبار و ارزش سایت تاثیر بسزایی دارد.

جمع بندی

حالا که به اهمیت سئو پی بردید بهتر است هرچه سریع تر بهینه سازی را شروع کنید. مطمئنا رقبای شما در حال بالا بردن رتبه وب سایت خود هستند و رقابت تنگاتنگی در پیش دارید. پس هرچه سریع تر کار خود را شروع کنید و از پتانسیل بالای این حوزه غافل نشوید.

تاریخ مطلب: 28 مهر 1399


» بازدید امروز: 167
» بازدید دیروز: 529
» بازدید کل: 4468
» افراد آنلاین: 1